Mestské lesy v Bratislave  

Development of recreational activities in natural protected areas


Vyhľadávanie

Rozšírené vyhľadávanie


 

Cesta: Titulka > PR Aktivity > Akcie pre verejnosť > Sadenie stromov v lokalite Esslinger Furt

 

Sadenie stromov v lokalite Esslinger Furt

treeplant1
Za krásneho počasia dňa 14. 11. 2012 vysadili deti zo ZŠ Hargašova a ZŠ Kirschenallee spoločne 60 stromčekov, ktoré sa stanú základom hájika v novej 3-hektárovej rekreačnej zóne Esslinger Furt
 

 
 

Žiaci základných škôl z Bratislavy a Rakúska sadili spoločne stromčeky v novej rekreačnej zóne Esslinger Furt zriadenej v rámci projektu urbANNAtur

Fotografie nájdete na www.urbannatur.eu


treeplant2

Myšlienka vzájomnej spolupráce a rešpektu, ktorá je vlastná aj európskemu projektu cezhraničnej spolupráce urbANNAtur, dostala konkrétnu podobu dňa 14. 11. 2012 vďaka 24 žiakom z Bratislavy a 19 žiakom z Viedne.

Hneď po príchode, pešo z miestnej školy a autobusom z Bratislavy, boli deti veľmi zvedavé a s napätím očakávali začiatok programu na tento deň – spoločné sadenie stromčekov!treeplant1

Aby sa aj začiatok nového dňa niesol v znamení dobrej nálady, deti zo Slovenska a Rakúska sa vzájomne pozdravili v rámci veselého dvojjazyčného zoznamovacieho kola.


Na úvod sa dozvedeli, prečo sú stromy a ochrana prírody také dôležité pre náš každodenný život, prečo dnes majú sadiť stromčeky v okrajovom území Lobau a ako sa vlastne mladé stromčeky sadia.
treeplant3

S takýmito novými poznatkami sa žiaci už nemohli dočkať, kedy budú môcť vysadiť „ich“ prvé ozajstné stromy. S výsadbou začali menšie rakúsko-slovenské skupinky detí pod vedením lesníčiek a lesníkov z Magistrátneho oddelenia 49 – Lesného úradu a poľnohospodárskeho podniku mesta Viedeň ako aj zamestnancov Mestských lesov v Bratislave. Stromy zlepšia životný priestor zvierat a v ich tieni si určite radi oddýchnu aj obyvatelia mesta Viedeň.

treeplant4

Po práci, pri ktorej si deti očividne užili veľa zábavy, sa malí pomocníci mohli občerstviť morčacími párkami, chlebíkmi zo syrom, ovocnými šťavami a čajom, pochádzajúcimi z ekologického poľnohospodárstva. Počas prestávky si už mnohí z nich predstavovali, aké to asi bude oddychovať či rozprávať sa pod práve zasadenými stromami alebo po prvý raz preskúmať nové ihrisko. Veľa detí samozrejme hneď zatúžilo po prvom snehu, aby sa mohli vyšantiť na novom sánkarskom kopci.

  
Kontakt: 1
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 30.10.2012 / 6.12.2012

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Bratislava

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies