Mestské lesy v Bratislave  

Development of recreational activities in natural protected areas


Vyhľadávanie

Rozšírené vyhľadávanie


 

Cesta: Titulka > Projektoví partneri > Vedúci partner - AT

 

Vedúci partner AT

Magistrátne oddelenie 49 - Lesný úrad a poľnohospodársky podnik mesta Viedeň (Die MA 49 – Forstamt und Landwirtschaftsbetrieb der Stadt Wien)
 

 
 

.Mestské lesy

Hlavnou úlohou MO 49 je zachovanie a starostlivosť o prímestské lesy slúžiace na rekreáciu a vytváranie oddychových zón a "zelených“ spojení s novo vznikajúcimi lesnými plochami a lúkami. Veľký význam má starostlivosť o časť Národného parku Dunajské luhy, ktorá patrí mestu. Lesný úrad mesta Viedeň zodpovedá tiež za budovanie a údržbu turistických chodníkov, lesné ihriská, náučné chodníky, informačné zariadenia, rozhľadne a zvernice..Lesy osobitného určenia

Lesy osobitného určenia v ochrannej zóne zdrojov pitnej vody v pohoriach Rax, Schneeberg a Hochschwab slúžia na zabezpečenie vysokokvalitnej pitnej vody pre mesto Viedeň. Veľká pozornosť je venovaná stavu vegetácie, humusu a pôdy.

.Poľnohospodárstvo

Mesto Viedeň je jedným z najväčších vlastníkov poľnohospodárskej pôdy v Rakúsku. Na rozlohe 2 000 hektárov sa pestuje obilie, zemiaky, zelina a iné plodiny. Vo vinohradníckom podniku Wien Cobenzl sa vyrábajú výborné červené a biele vína.

.Výskum
Magistrátne oddelenie 49 spolupracuje s výskumným inštitútom Bio Forschung Austria. Vedci a spolupracovníci MO 49 spoločne riešia otázky týkajúce sa ekologického poľnohospodárstva. Výsledky tohto výskumu následne uplatňujú v praxi.

.Prírodná pedagogika

V oblasti prírodnej pedagogiky má Lesný úrad mesta Viedeň vedúce postavenie v celom Rakúsku. Pestrú ponuku aktivít každý rok využíva 30 000 osôb.

 
Kontakt: Web editor
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 16.2.2011 / 16.2.2011

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Bratislava

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies